Postup instalace konvertoru RS232/USB ATEN UC-232

Než poprve zasunete konvertor do zásuvky USB, proveďte nejprve instalaci podle následujícího postupu!!!

 1. Spusťte instalátor z přiloženého CD
  Vyberte instalátor odpovídající Vašemu operačnímu systémuWindows (např. X://UC232A/Windows series/UC-232ADriverInstaller.exe nebo pro Windows Vista X://UC232A/Windows series/Vista/PL-2303 Vista Driver Installer-ATEN_3170.exe. Písmeno "X" představuje označení CD mechaniky ve Vašem PC.)

  Driver pro Windows XP/Windows Vista/Windows 7/Windows 8 si můžete stáhnout i z našich stránek.

  Nabídka, uspořádání a pojmenování driverů může výrobce časem měnit a doplňovat. V případě, že nemáte aktuální CD, hledejte na www.aten.com.
 2. Potvrďte souhlas s instalací SW, který nemá "WINDOWS LOGO TESTING" - ověření kompatibility s Windows.
 3. Po ukončení procesu (stiskem tlačítka "FINISH" v okně INSTAL SHIELD WIZARD COMPLETE") můžete zasunout konvertor do zásuvky USB ve Vašem PC. Zpravidla dojde k automatické instalaci potřebných driverů. Pokud se tak nestane, je nutné odkázat průvodce instalací do místa, kde jsou soubory uloženy (např. na CD).
 4. Poté, co systém nahlásí: "Bylo nainstalováno nové zařízení a je připraveno k použití", je možné zjistit číslo a nastavení nového portu "COM" v adresáři: Ovládací panely/System/Hardware/Správce zařízení/Porty COM a LPT/ATEN USB TO SERIAL BRIDGE (COM ...).
 5. Po opětovném zasunutí konvertoru do téže zásuvky USB není již potřebná žádná instalace.
  Po zasunutí konvertoru do jiné zásuvky USB dojde k automatické instalaci pro vybranou zásuvku (kořenový rozbočovač USB) a systém vytvoří nový port "COM" (s jiným číslem).