Ceník Ceník náhradních dílů Podporujeme modernizaci

PODPORUJEME MODERNIZACI prvků soupravy ETATHERM

Máme zájem podporovat inovace dříve instalovaných regulačních souprav ETATHERM formou výměny některých prvků za nové modely s novými funkcemi či vlastnostmi. Podpora je koncipována jako výrazná sleva prodejní ceny v případě vrácení původního prvku soupravy.

1A. Deska elektroniky řídicí jednotky ETH1mod

Již delší dobu je součástí naší nabídky deska elektroniky řídicí jednotky ETH1mod výměnou za starší desku elektroniky jednotky (ETA 0497, ETH1emc). Je určena našim zákazníkům, kteří mají zájem svoji regulační soupravu modernizovat a získat nové funkce. V případě nové desky ŘJ jde především o možnost ovládání regulace z PC nebo prostřednictvím internetu (ve spojení s webovým serverem WS1).

Cena desky elektroniky ETH1mod-výměnou činí 2 450,-Kč + DPH.

Tato nabídka se setkala s velkým zájmem uživatelů a stovky z nich ji využilo.
Z důvodu ukončení výroby a prodeje ETH1mod již tato nabídka pozbývá platnosti.

1B. Řídicí jednotka ETH1i

Majitelům našich starších řídicích jednotek (ETA0497, ETH1emc, ETH1mod1, ETH1mod2) nabízíme novou řídicí jednotku ETH1i (případně ETH1i2) se slevou - za podmínky vrácení některé z výše uvedených typů řídicích jednotek.

Cena řídicí jednotky ETH1i-výměnou činí 2 400,-Kč + DPH.

1C. Řídicí jednotky ETH1e..

Majitelům našich starších řídicích jednotek (ETA0497, ETH1emc, ETH1mod, ETH1mod) nabízíme některou z nových řídicích jednotek z rodiny ETH1e.. se slevou - za podmínky vrácení některé z výše uvedených typů řídicích jednotek.

Ceny (v Kč) řídicích jednotek ETH1e.. se slevami:

typ ŘJkomunikační rozhranícena-výměnou bez DPHcena-výměnou s DPH 21%
ETH1eARS485
ETH1eBRS485, USB
ETH1eCRS485, WiFi
ETH1eDRS485, WiFi / Ethernet

2. Elektronické hlavice HS1, HS2

Dnešní elektronické hlavice HS se od dřívějších modelů hlavic HK, HQS, HZS, HL zásadně liší svou konstrukcí. Původní komutátorový motorek byl nahrazen motorkem bezkomutátorovým a řízení hlavice zajišťuje mikroprocesor. Hlavice již nevyžaduje manuální seřizování po montáži na ventil; nyní je prováděno automaticky. Nastavení je jednkrát za den opětovně kontrolováno, v případě potřeby upraveno. Vypuštění elektromechanických prvků (snímače polohy, komutátoru motorku) a samočinné seřízení dále zvýšilo spolehlivost a životnost nových hlavic.

Příklad:

Uživatel nahrazuje 2ks hlavic HQS 01.4 (na adrese 8) namontované na ventilu Heimeier (např. u radiátoru KORADO VK).
Odpojí od hlavice kabelovou koncovku dvouvodičové sběrnice a poznačí si vodiče (na adrese 8 jsou vodiče připojeny v obrácené polaritě, do HS tedy budou připojeny v opačné polaritě vůči původnímu stavu připojení HQS). Zkontroluje, zda kromě převlečné matice obsahují šroubení také distanční vložky DV a redukční kroužky; Tyto dva prvky z každé hlavice si ponechá (budou použity i pro HS1). Hlavice s převlečnými maticemi odešle výrobci na jeho kontaktní adresu. Přiloží objednávku nebo ji zašle mailem či prostřednictvím webového objednávkového formuláře (detaily upřesní v kolonce "Zpráva pro příjemce"). Objednávka bude obsahovat následující položky:

Bude fakturováno (viz ceníky): 2 x 1 170 + 2 x 63 = 2 466,-Kč + DPH. Podle dohody případně dobírka, balné, poštovné atd.

Po obdržení dodávky namontuje hlavice na ventil. Připojí ve správné polaritě sběrnici ETATHERM. Provede konfiguraci: u obou hlavic s parametry: adresa 8, teplotní rozsah 6÷35°C.; parametr "pozice" bude u jedné z hlavic "první", u druhé z hlavic "druhá. Ověří, že systém hlásí na adrese 8 věrohodný údaj skutečné teploty a z programu ETHERM vyšle příkaz k automatickému nastavení hlavice na ventil. Pokud příkaz nevyšle, ventil zůstane otevřený, ale hlavice se díky pravidelným denním kontrolám nastaví během několika následujících dnů (nejpozději do týdne) sama.

Důležité poznámky k realizaci modernizace hlavic:

Pokud si s výše uvedeným postupem nevíte rady nebo si nejste jisti některým detailem, neváhejte se na nás obrátit s dotazem mailovou poštou nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme nebo pomůžeme najít řešení. Můžete také využít služeb některého z našich smluvních partnerů.